czwartek, 16 marca 2017

Który fitness spala najwięcej kalorii?

Który fitness spala najwięcej kalorii?

Podejmując się aktywności fizycznej zazwyczaj chcemy pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Nie wszystkie rodzaje ćwiczeń nam w tym jednak pomogą. Zatem jakie treningi fitness pozwolą uzyskać wymarzoną sylwetkę? Postanowiliśmy przedstawić nie tylko te najskuteczniejsze, ale i najpopularniejsze. 

Zdrowy ruch i taniec 


CrossFit – w czasie ćwiczeń nie tylko redukujemy tkankę tłuszczową, ale i rozwijamy silę i masę mięśni. Poprawia się także koordynacja ruchowa, elastyczność ciała, trening ma również wpływ na układ krążeniowo – oddechowy. Same treningi opierają się na kilkukrotnych powtórzeniach określonej sekwencji ruchów bez przerwy. 

Zumba – łączy elementy tańców latynoamerykańskich i fitness. W zumbie wykorzystuje się m.in. elementy salsy, samby, merenque, mambo, Bolliwood, hip – hopu, sztuk walki, czy soci. Rodzaje zumby mają różne rodzaje np. ze względu na kategorie wiekowe. Oprócz doskonałego spalania kalorii jest to idealny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. 

Step aerobik – do treningów wykorzystuje się platformę zwaną stepem. Same ćwiczenia polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu z platformy. Całość odbywa się w rytm tanecznej muzyki. Dzięki step aerobik nie tylko gubimy zbędne kilogramy, ale i ujędrniamy uda, pośladki, oraz wzmacniamy łydki. 

Fat burning – jak sama nazwa wskazuje jest to „spalanie tłuszczu”. To kolejny przykład treningu wykonywanego w rytm muzyki. Trening ma charakter aerobowy. Wzmacnia przede wszystkim dolne partie ciała – brzuch, biodra, uda, oraz pośladki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skład preparatów na odchudzanie

Na rynku spotykamy masę preparatów, które mają nam pomóc w procesie odchudzania. Sporo osób jednak myli tutaj podstawowe założenia. Tak...