niedziela, 30 kwietnia 2017

Jak ważny jest sen dla naszego zdrowia?

Jak ważny jest sen dla naszego zdrowia?

Zdrowy sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Dba o nasze samopoczucie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wiemy o tym wszyscy. O nieocenionym działaniu snu na nasze zdrowie świadczyć mogą chociażby skutki jego niedoboru. Postanowiliśmy wiec powiedzieć sobie o nich nieco więcej. 

Samopoczucie w ciągu dnia 


Bóle głowy, drażliwość, czy kłopoty z koncentracją to objawy, które powodują, że czujemy się zwyczajnie gorzej. Przez to w ciągu dnia stajemy się bardziej powolni. W bardziej zaawansowanych przypadkach mogą wystąpić też zaburzenia mowy i pamięci. Im większa ilość nieprzespanych godzin tym większe prawdopodobieństwo zasłabnięć i omdleń. 

Wygląd również traci 


Udowodniono, że przy braku snu cierpią włosy, skóra i paznokcie. Często pojawiają się także problemy z układem trawiennym, gdzie zwiększa się prawdopodobieństwo np. zapalenia jelita grubego. Częściej dopadają nas przeziębienia i wirusy. 

Ryzyko wielu chorób 


Przy braku snu zwiększa się ryzyko m.in. cukrzycy, chorób serca, układu krążenia, a także nadciśnienia. Co gorsze jednak osoby z niedoborem snu częściej chorują na nowotwory. 

Poprawa samopoczucia psychicznego 


Brak snu to nie tylko wyżej wspomniana drażliwość, ale i gorszy nastrój, który nierzadko prowadzi do depresji. Warto zwrócić na te objawy uwagę, tym bardziej, że jednym z charakterystycznych objawów samej depresji jest właśnie bezsenność. 

Pojawiają się też mniej charakterystyczne dolegliwości 


Jak nadprodukcja moczu, czy przyrost masy ciała. Przy niedoborze snu często też chudniemy, gdyż mamy brak apetytu. 

1 komentarz:

  1. Wiem jak bardzo sen jest ważny dla naszego zdrowia, dlatego zawsze staram się wysypiać :)
    http://natalie-forever.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Skład preparatów na odchudzanie

Na rynku spotykamy masę preparatów, które mają nam pomóc w procesie odchudzania. Sporo osób jednak myli tutaj podstawowe założenia. Tak...