niedziela, 9 kwietnia 2017

Odchudzanie to nie tylko ćwiczenia - o diecie

Odchudzanie to nie tylko ćwiczenia - o diecie

By mieć szczupłą sylwetkę potrzebne są dwa podstawowe elementy – ćwiczenia i dieta. Jeśli chodzi o dietę to należy zmienić przede wszystkim ogólne nawyki żywieniowe. Liczy się więc nie tylko to co jesz, ale i fakt, by robić to o stałych porach. A co jest tak naprawdę ważne w przypadku każdej diety? 

Białko i węglowodany 


Jak wiemy białko to składnik, który odpowiedzialny jest za budowę naszych mięśni, oraz kości. W związku z tym nie powinno go zabraknąć w naszej diecie, a znajdziemy go w takich produktach jak: sery, jajka, mleko, gotowane (szczególnie drobiowe) mięso, czy jogurt naturalny. Bardzo ważnym składnikiem są również węglowodany. Te znajdziemy m.in. w warzywach i owocach. 

Na noc jak najwięcej błonnika 


Choć wyżej wspomnieliśmy jak ważne jest białko to w czasie kolacji należy go jednak ograniczać. W zamian stosujmy jak najwięcej błonnika, którego dużą zawartość znajdziemy np. w kaszy (gryczana, jęczmienna), brązowym ryżu, pieczywie żytnim, pieczywie pszennym (z mąki graham), czy płatkach zbożowym. 

Czego zatem unikać?


Przede wszystkim tłuszczy i cukrów prostych. Skupiskiem tych składników są m.in. dania typu fast food, słodko – słone przekąski, czy kolorowe, gazowane napoje. Warto też unikać alkoholu, a szczególności piwa. 

Przygotowuj dania z głową 


W związku z tym zamiast smażyć – gotuj. A jeśli już smażysz to nie na maśle, tylko na oleju. Gotuj najlepiej na parze. Lubisz sałatki? To świetnie. Zamiast doprawiać jednak majonezem, dodaj łyżkę oliwy z oliwek. Zup nie zabielaj śmietaną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skład preparatów na odchudzanie

Na rynku spotykamy masę preparatów, które mają nam pomóc w procesie odchudzania. Sporo osób jednak myli tutaj podstawowe założenia. Tak...