czwartek, 6 kwietnia 2017

Przesilenie wiosenne

Słońce świeci coraz jaśniej, temperatura za oknem rośnie każdego dnia, wreszcie nie ma szarości i deszczu. Czujemy się jednak źle. Jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni, a na dodatek bolą nas mięśnie. W wielu przypadkach dokucza nam bezsenność. Powyższe objawy często mylimy z depresją, tymczasem możemy mieć do czynienia z przesileniem wiosennym. My postanowiliśmy powiedzieć na jego temat nieco więcej. 

Przesilenie wiosenne - przyczyny i objawy 


Bezpośrednią przyczyną przesilenia wiosennego jest zegar biologiczny. Na przełomie marca i kwietnia organizm potrzebuje odpoczynku, tymczasem zwykle trzeba jeszcze pracować. Ponadto po sezonie zimowym mamy niedobór cennych witamin i minerałów (sezonowe warzywa i owoce), a także... światła słonecznego. Do charakterystycznych objawów przesilenia wiosennego zalicza się m.in. zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy, bóle mięśni i stawów. Niedobór wyżej wspomnianych witamin (cynk) powoduje, że na przesileniu wiosennym cierpi także wygląd naszej skóry i włosów, które mają tendencje do wypadania. Jak leczyć przesilenie wiosenne?


Co ważne to my sami możemy sobie z nim poradzić. W przypadku tej dolegliwości istotny jest odpowiedni wypoczynek, zwłaszcza w czasie snu. Jeżeli tradycyjne poduszki nie są już wystarczające warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. Dzięki nim zachowasz naturalną krzywiznę kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Najważniejsze to jednak zachowanie wysokiej jakości snu. Więcej na temat poduszek ortopedycznych można przeczytać tutaj. 

Oprócz zdrowego wypoczynku istotna jest też aktywność, najlepiej na świeżym powietrzu, którą może być zwykły spacer. Zwróć też uwagę, by w okresie przesilenia wiosennego Twoja dieta była lekkostrawna. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skład preparatów na odchudzanie

Na rynku spotykamy masę preparatów, które mają nam pomóc w procesie odchudzania. Sporo osób jednak myli tutaj podstawowe założenia. Tak...