środa, 5 kwietnia 2017

Dysk sensomotoryczny, a pracownicy biurowi

Praca w korporacjach - tak żyje dziś większość osób. Niestety praca ta wiąże się przede wszystkim z siedzącym trybem życia, którego skutkiem są problemy z kręgosłupem. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się dyski sensomotoryczne. 
Dyski sensomotoryczne - co to jest?


Dyski sensomotoryczne wspierają tzw. dynamiczne siedzenie, dzięki któremu mięśnie nie ulegają zastygnięciu mimo pozycji siedzącej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Odciążają kręgosłup, tym samym redukując napięcie mięśni i bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Z dysków sensomotorycznych powinny korzystać osoby chcące poprawić równowagę i koordynację ruchową. Dyski sensomotoryczne służą zarówno do siedzenia, jak i do ćwiczeń. Nie zaleca się wiec korzystanie z nich dłużej, niż 4 godziny dziennie, gdyż w przeciwnym razie może dojść do przetrenowania organizmu. Dyski sensomotoryczne to szczególny rodzaj poduszek ortopedycznych do siedzenia.

Prawidłowa postawa pracowników biurowych 


Pracownicy biurowi ok. 90 procent czasu spędzają przed komputerem, dlatego tak ważne jest zachowanie prawidłowej postawy. Należy więc zwrócić uwagę, by krzesło miało regulowaną wysokość, oparcie, oraz podłokietniki. Plecy wyprostowane, z pełnym podparciem, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Głowa nie odchylona w żadną ze stron tak, by wzrok znajdował się na wprost ekranu monitora. Nogi pod biurkiem powinny mieć pełną swobodę. Dłonie na klawiaturze ułożone prosto. Warto też robić sobie choć 15 minutowe przerwy na proste ćwiczenia - przysiady, lub podskoki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skład preparatów na odchudzanie

Na rynku spotykamy masę preparatów, które mają nam pomóc w procesie odchudzania. Sporo osób jednak myli tutaj podstawowe założenia. Tak...