piątek, 7 kwietnia 2017

Sen polifazowy

Przeciętny, dorosły człowiek powinien przespać ok. 8 godzin. Tak mawiają specjaliści, a przynajmniej mawiali do tej pory, bo coraz częściej mit ten zostaje obalany. Według wielu badaczy w przypadku zdrowego snu liczy się nie tyle długość, co regularność. W odpowiedzi na ten problem coraz częściej zaczęto mówić o śnie polifazowym. A na czym on polega? 

Śpisz krócej, a efektywniej 


Sen polifazowy polega na krótszym śnie w ciągu nocy. W zamian stosuje się regularne drzemki w ciągu dnia. Jest kilka rodzajów snu polifazowego o których szczegółowo powiemy poniżej. 

Zadbaj o dobry wypoczynek 


Jak już wyżej zostało wspomniane w przypadku snu polifazowego liczy się przede wszystkim regularność. Wygospodaruj sobie więc stałe miejsce Twojego wypoczynku, którym może być nawet siedzenie samochodu (np. drzemki w czasie pracy). Istotne, by nic nie zakłócało Twojego snu, dlatego w sytuacji hałasu postaraj się zaopatrzyć w stopery do uszu. Ogromnie ważna jest wygoda w czasie snu, dlatego jeżeli tradycyjne poduszki nie są jej w stanie zapewnić to sięgnij po poduszki ortopedyczne do spania. Pozwolą Ci nie tylko na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa, ale i odciążą Twoje plecy, szyje i kark zapobiegając tym samym dolegliwościom bólowym. Więcej informacji na temat poduszek ortopedycznych możesz przeczytać tutaj. 

Rodzaje snu polifazowego 


Bifazowy - delikatnie skracamy sen nocny i dodajemy drzemkę w ciągu dnia. 

Everyman - jeszcze bardziej skracamy sen nocny i dodajemy trzy drzemki. 

Dymaxion - cztery drzemki w ciągu doby. 

Uberman - sześć regularnych drzemek w ciągu doby. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skład preparatów na odchudzanie

Na rynku spotykamy masę preparatów, które mają nam pomóc w procesie odchudzania. Sporo osób jednak myli tutaj podstawowe założenia. Tak...