piątek, 24 marca 2017

Skutki niedoboru snu

Skutki niedoboru snu

Niedobór snu to problem z którym boryka się coraz więcej osób. Przyczyn może być kilka – zła dieta, nienormowany czas pracy, ciągły stres, czy choroby. A skoro o nich mowa to brak odpowiedniej ilości snu również nierzadko jest początkiem poważnych dolegliwości. Warto dowiedzieć się więc na ten temat nieco więcej. 

Ból głowy i gorszy nastrój 


Początkowe objawy niedoboru snu to zazwyczaj bóle głowy, brak koncentracji, czy rozdrażnienie. Ogólnie w ciągu dnia stajemy się bardziej powolni. W skrajnych przypadkach może dojść do zaburzeń pamięci, wymowy, a nawet omdleń. Im więcej nie śpimy, tym bardziej tracimy odporność na infekcje wirusowe. 

Choroby


Niestety niedobór snu to także zwiększone ryzyko wielu chorób. Pojawiają się problemy z nadciśnieniem, chorobami serca, czy układu krążenia. W wielu przypadkach pojawia się problem z depresja, gdzie jak wiemy jednym z początkowych objawów tej choroby jest właśnie bezsenność. Niestety, brak odpowiedniej ilości snu to też zwiększone ryzyko nowotworów. 

Mniej charakterystyczne objawy 


To m.in. nadprodukcja moczu, czy przyrost masy ciała. Przy niedoborze snu cierpi również nasza skóra, włosy i paznokcie. Pod oczami pojawiają się charakterystyczne sińce. 

Zadbaj o komfortowy sen 

Niedobór snu może być spowodowany np. brakiem komfortu wynikającego chociażby z nieodpowiednich poduszek. Jeśli więc te tradycyjne nie są wystarczające warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne do spania. Pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od pozycji w czasie snu. Redukują ból w okolicach pleców, szyi, i karku. Są też wygodne, co podnosi komfort snu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skład preparatów na odchudzanie

Na rynku spotykamy masę preparatów, które mają nam pomóc w procesie odchudzania. Sporo osób jednak myli tutaj podstawowe założenia. Tak...